ZSG W BARTNIKACH

ZESPÓŁ SZKOLNO-GIMNAZJALNY
IM. JANA KWIECIŃSKIEGO W BARTNIKACH

Zapraszam do wpisów na Forum
Serdecznie zapraszam do wypowiedzi na forum. Zaproponowane tematy pozwolą nam na doskonalenie metod i form pracy jak również zwrócenie uwagi na potrzeby rozwijania oferty dydaktycznej i różnorodnych form aktywności społecznej.
R4w01 październik 24 2014 12:52:45 0 ˇ 8
PLan pracy ZSG na rok 2014/2015

1. Dbanie o BHP na zajęciach organizowanych w szkole i poza szkołą.
2. Usprawnienie komunikacji nauczycieli pracujących w zespole a dotyczących uczniów z trudnościami
edukacyjnymi i wychowawczymi ,wzajemna dbałość o przestrzeganie obowiązków szkolnych i
edukację.
3. Podnoszenie kompetencji nauczycieli w zakresie zapobiegania cyberprzemocy, zaburzeniom
odżywiania, agresywnego i autoagresywnego zachowania.
4. Konsekwentne przestrzeganie zapisów WZO i PZO w ocenianiu bieżącym, śródrocznym i rocznym.
5. Motywowanie uczniów do nauki, praca z uczniem zdolnym i mającym trudności w nauce.
6. Skrupulatne odnotowanie w zeszycie pochwał i uwag dotyczących zachowania uczniów w ciągu roku.
7. Zadbanie o punktualne pełnienie dyżurów nauczycielskich.
8. Aktywne uczestniczenie w konkursach wiedzy lub ich organizowanie oraz realizacja projektów
edukacyjnych.
9. Wzbogacanie bazy szkoły: w nowoczesne pomoce dydaktyczne; monitoring; gabinet pielęgniarki.
10. Bieżące remonty i naprawy.

R4w01 październik 10 2014 13:52:07 0 ˇ 12
Zasady i tryb rekrutacji do gimnazjum w Bartnikach
Zasady i tryb rekrutacji do gimnazjum
w Bartnikach na rok szkolny 2014/2015

1)Ogłoszenie listy uczniów klas szóstych szkół podstawowych zamieszkałych w obwodzie gimnazjum, którzy zostaną przyjęci z urzędu do klasy pierwszej, powinno nastąpić nie później niż na miesiąc przed zakończeniem rocznych zajęć dydaktyczno-wychowawczych.
2)Składanie wniosków o przyjęcie do klasy pierwszej gimnazjum przez uczniów klas szóstych zamieszkałych poza obwodem gimnazjum w terminie 3-30 kwietnia 2014. Absolwenci szkoły podstawowej przyjmowani są do gimnazjum na podstawie świadectwa ukończenia szkoły podstawowej oraz zaświadczenia o szczegółowych wynikach Sprawdziany zewnętrznego.

1)Przedkładanie w sekretariacie szkoły świadectw ukończenia szkoły podstawowej i zaświadczeń o szczegółowych wynikach sprawdzianu zewnętrznego przez wszystkich uczniów do 2 lipca 2014do godziny 15.00.
2)Ogłoszenie listy uczniów przyjętych do klas pierwszych- 4 lipca do godziny 14.00.
R4w01 kwiecień 02 2014 13:11:59 0 ˇ 77
Pierwsze stypendia dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów przyznane W 2012 r
Pierwsze stypendia dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów przyznane
W 2012 r. Stowarzyszenie Mariański Ruch Inicjatyw Ekonomiczno-Społecznych uruchomiło Fundusz Stypendialny dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu gminy Puszcza Mariańska osiągających bardzo dobre wyniki w nauce.
Z dniem 17 października 2013 r. powołano Radę Funduszu w składzie:
1) Andrzej Domagała – Przewodniczący (Radny Gminy Puszcza Mariańska, członek Komisji Rewizyjnej MRIES)
2) Renata Chmielewska – Zastępca Przewodniczącego (Dyrektor Szkoły Podstawowej w Michałowie)
3) Jacek Zawadzki – Członek Rady (Prezes MRIES)
4) Elwira Koprowska-Skalska – Członek Rady (Dyrektor MRIES)
5) Michał Staniak – Członek Rady (Wójt Gminy Puszcza Mariańska)
6) Maciej Obłękowski – Członek Rady (Radny Gminy Puszcza Mariańska)
7) Maria Kroc – Członek Rady (Dyrektor Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego im. Jana Kwiecińskiego w Bartnikach)
8) Dorota Monkiewicz – Członek Rady (Wicedyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, Szkoły Podstawowej im. Króla Jana III Sobieskiego wraz z filiami i Gimnazjum w Puszczy Mariańskiej)
9) Teresa Rakowska – Członek Rady (Dyrektor Szkoły Podstawowej w Walerianach)
Rada Funduszu zatwierdziła Regulamin Funduszu Stypendialnego (w załączeniu).
Źródłem finansowania stypendiów są przede wszystkim wpłaty 1% podatku przeznaczone na ten cel oraz darowizny.
W dniu 24 października 2013 r. Rada, w oparciu o dysponowane środki podjęła decyzję o przyznaniu stypendiów naukowych dla 24 uczniów w wysokości 100 zł, w tym 7 stypendiów dla uczniów z najwyższą średnią z każdej szkoły oraz 17 – dla uczniów ze średnią ocen powyżej 5,18. Jedynym kryterium była wysokość średniej końcowych ocen za rok szkolny 2012/2013. Informacje o wynikach uczniów przekazali dyrektorzy szkół podstawowych i gimnazjów z gminy Puszcza Mariańska.
R4w01 grudzień 06 2013 12:16:44 0 ˇ 236

Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Brak postów.

engine: PHP-Fusion v6.01
kasha theme by: sonar from EP

Strona główna :: Kalendarium 2011/2012 :: Statut, regulamin :: Plan pracy szkoły na rok 2014/2015 :: Publikacje :: Forum :: Galeria :: Kontakt